Cofnąć się w czasie
Cofnąć się w czasie - GM
8 lipca 2016 - 10:07, by

To co było, jest bezpowrotnie za Tobą. Zazwyczaj tak się dzieje, że Twój umysł bardzo stara się cofnąć w czasie, zmienić bieg zdarzeń i „naprawić” wszystko. Wyobrażasz sobie jakby to było, gdybyś wtedy zrobił tak czy tak, inaczej zareagował i podjął zupełnie inne decyzje. To odwieczne marzenie człowieka zmienić coś w przeszłości, dlatego powstaje tyle filmów o podróżowaniu w czasie i zmianie przeznaczenia.

Jeśli już tak bardzo „mierzi Cię”, aby zerknąć na swoją przeszłość, to popatrz na nią pod zupełnie nowym kątem. Zamiast robić z siebie ofiarę historii, zabierz z niej wszystko co najlepsze. Jeśli kiedyś dostałeś baty od życia, czego to Cię nauczyło? Jakie jest Twoje doświadczenie? Co zrozumiałeś i odkryłeś? W czym jesteś silniejszy? A może odgrzebiesz w swojej pamięci na odmianę coś miłego?

Jednak nie grzeb tam bez przerwy! Wyciąg z przeszłości wnioski i rozejrzyj się w około. To na co masz wpływ, jest Twoją teraźniejszością. To tutaj możesz całkiem sporo zmienić, podejmując dokładnie w tej chwili takie a nie inne decyzje, TERAZ robiąc różne rzeczy i TERAZ reagując z miłością, godnością oraz empatią na drugiego człowieka.

Właśnie dlatego obecna chwila, to najważniejsze i w zasadzie jedyne co posiadasz w obrębie swojego władania. JUTRO, to mityczna kraina, którą tkasz W TEJ CHWILI ze swoich słów, czynów, postaw. Utkaj ją najpiękniej jak potrafisz.

Pięknego dnia, pełnego barwnych nici życia ;)

Paweł Zyguła