Czas działania
A
3 kwietnia 2017 - 10:17, by

Czy naprawdę tak trudno nauczyć się działać z tym, co już masz? Bez poczucia niedoboru, bez marudzenia o to, czego niby Ci brakuje aby podnieść jakość swojego życia?

Kiedy ruszasz tyłek i zaczynasz wreszcie coś robić, szybko możesz odkryć, że to co masz do dyspozycji, jest dokładnie skrojone na miarę obecnego czasu. Jest tym, czego Ci potrzeba.

Często widzę co ludzie potrafią zrobić, nie mając dosłownie niczego na starcie. Wtedy serce mi rośnie. Czasami  komuś brakuje zwykłej łopaty, aby zacząć kopać, ale wtedy zazwyczaj posiada mowę i ręce. Może wtedy tą łopatę zdobyć. Ten przykład, to nie tylko przenośnia! W niektórych miejscach Afryki posiadanie narzędzi do pracy już jest wielkim skarbem. Pamiętam akcję, w której grupa Kenijskich kobiet zbierała 50 dolarów na narzędzia, aby móc uprawiać ziemię. Zwróciły się o pomoc do bogatszej części świata, (czyli do nas!) za pośrednictwem portalu pomagającego w takich sytuacjach. Dostały pieniądze i kupiły narzędzia. Wzięły się do pracy, a po roku dziękując, oddały całą kwotę!

Zatem może już wystarczy tego biadolenia? Może czas zrobić listę tego, co już posiadasz (wliczając w to siebie, swoje predyspozycje, wiedzę  oraz umiejętności) i zastanowić się, jak to wszystko wykorzystać do stworzenia sobie lepszego życia?

Żyjemy w świecie wielkich możliwości i ogromnych szans. Byłoby szkoda, gdybyś zmarnował lub zmarnowała swoje.

Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę owocnego dnia.

Paweł Zyguła