Marzenia? Realne plany!
Marzenia-GM
2 grudnia 2016 - 7:58, by

To, co istnieje teraz, co Cię otacza, kiedyś też było nierealnym marzeniem.   Żyjesz w czasach ogromnych możliwości, w barwnym i dynamicznym świecie. Twoje marzenia są żywą manifestacją tego, kim jesteś. Jeśli czegoś naprawdę pragniesz, możesz to osiągnąć, wymaga to jednak określonej energii, czasu oraz przełamania blokad lęków i uprzedzeń.

Ktoś chciał, aby w zimie mieć natychmiastowy dostęp do ciepłej wody, aby nie cierpieć nigdy więcej głodu. Ktoś pragnął aby zawsze mieć pod ręką kostki lodu, które latem wrzuci do szklanki soku pomarańczowego. Rozmawiać z bliskimi, którzy są na drugim końcu świata? I to jak idą ulicą? Jeszcze kilkadziesiąt lat temu było to szaleństwem! Kiedyś niemożliwe, teraz to nasza codzienność.

Ktoś marzył o lataniu…latamy i to z prędkościami nieosiągalnymi przez ptaki. Ktoś inny chciał pływać pod wodą jak delfin…potrafimy docierać w ciemność  morskich głębin. Ludzie patrzyli na księżyc i zastanawiali się, czy kiedykolwiek będzie możliwe chodzenie po nim. Tak się stało.

Marzenia to początek. Są jak zalążki, ziarenka rzeczywistości, która może nas otaczać. Nie wolno nam z nich rezygnować, bo od nich zaczyna się wszystko. Miejmy marzenia, jak najwięcej marzeń i spełniajmy je jedno po drugim. Spełniajmy mądrze.

Ludzie na „odchodnym” z tego świata żałują, że nie zrealizowali więcej swoich marzeń. Zazwyczaj nie dlatego, że nie było możliwości, ale dlatego, że bali się spróbować, nie zrobili nic w tym kierunku.

Nie bój się marzyć, nie bój się żyć i spełniać swoje marzenia. Kreujesz, stwarzasz swoją rzeczywistość. Rób to śmiało i z rozmachem. Nawet jeśli się coś od razu nie uda, nie pożałujesz tego na starość. A jak się uda, Twoja dusza zaśpiewa z radości!

Życzę Ci nie tylko dnia i tygodnia, ale całego życia pełnego spełnianych po kolei marzeń.

Paweł Zyguła