Nasz zespół
f

Paweł Zyguła

Trener biznesowy,
doradca, praktyk przedsiębiorczości.

Założyciel projektu Golden Mean

Od ponad 25-ciu lat urzeczywistniam swoje cele i pasje. Tutaj, w polskich realiach zdobywałem praktyczną wiedzę dotyczącą wszystkich aspektów bycia przedsiębiorczym. Zbudowałem od podstaw kilka firm obsługujących tysiące klientów indywidualnych i instytucjonalnych. Moją osobistą misją jest podnoszenie jakości ludzkiego życia z zachowaniem szacunku wobec życia na naszej pięknej Ziemi. Propaguję ekologiczny i świadomy styl funkcjonowania. Założyłem Centrum Rozwoju GOLDEN MEAN, aby pracować z ludźmi i pomagać im rozwiązywać problemy natury psychologicznej, sytuacyjnej, osobistej a także biznesowej. W 2020 roku stałem się współzałożycielem Fundacji Golden Mean, której głównym celem jest budowa pierwszego prawdziwie ekologicznego miasta w Polsce. Projektuję oraz realizuję warsztaty i szkolenia. Nieustannie sam rozwijam się i kształcę. W wieku 46 lat ukończyłem magisterskie studia z psychologii stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Wiedzę psychologiczną wykorzystuje do indywidualnej pomocy osobom potrzebującym wsparcia i zrozumienia.

Małgorzata-Makowska-na-www

Małgorzata Makowska-Brzychczyk

Wykładowca akademicki, biolog, psychodietetyk, językoznawca, trener z zakresu zdrowego stylu życia.

Odkąd pamiętam, zawsze pragnęłam zgłębić tajemnice życia, dogłębnie je zbadać, dlatego ukończyłam kilka kierunków studiów, w tym doktorskie, magisterskie, licencjackie i podyplomowe. Posiadam duże doświadczenie w zarządzaniu zasobami ludzkimi. Jestem byłym rektorem, a obecnie dziekanem uniwersytetu. Za moją pracę na polu popularyzacji wiedzy otrzymałam 12 nagród, w tym nagrodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Posiadam na swoim koncie kilkadziesiąt artykułów naukowych i popularno-naukowych oraz serię wykładów i warsztatów pod wspólnym hasłem „Samozarządzanie”. Tłumaczę artykuły, książki oraz wystąpienia TED Ideas Worth Spreading. Praca jest dla mnie kluczowym elementem życia, pozwalającym urzeczywistniać coraz to nowe cele i pasje. Umiem gromadzić wiedzę, umiejętności oraz doświadczenia i dzielę się nimi każdego dnia. Uwielbiam słuchać tego, co inni mają do powiedzenia. Wszak najważniejszym źródłem informacji jest drugi człowiek.

Ewa-Hartman

Ewa Hartman

Doktor prawa, ekspert z zakresu budowania kariery
w instytucjach międzynarodowych, wykładowca.

Moja droga zawodowa wiodła przez wiele krajów i kultur. Byłam między innymi prawnikiem w Polsce, wykładowcą w Wielkiej Brytanii czy pracownikiem Komisji Europejskiej w Brukseli. Doświadczenia te pokazały mi, jak obok wiedzy eksperckiej, ogromnie ważna jest dbałość o swoje nazwisko i własną markę. Dzięki szerokim kontaktom ze światem biznesu oraz polityki, uświadomiłam sobie jak istotny jest profesjonalizm i umiejętność adaptacji do zmieniających się warunków oraz miejsc pracy.

Obecnie jestem opiekunem merytorycznym powołanych przeze mnie studiów w Krakowie, mentorem w Szkole Trenerów Rozwoju Osobistego we Wrocławiu i wizytującym szkoleniowcem w Krajowej Szkole Administracji Publicznej. W każdym z tych miejsc przekazuję praktyczną wiedzę jak najlepiej prezentować siebie i budować trwałe relacje oparte na zaufaniu.

Mieczysław-Dutkowski-na-www

Mieczysław Dutkowski

Specjalista od budowania aktywów. Trener Mocnych Stron.

W trakcie ostatnich 21 lat założyłem 6 własnych firm. Przez długi czas zdobywałem praktyczne umiejętności biznesowe. W ciągu ostatnich 11 lat przeszkoliłem ponad 1300 osób z zakresu finansowej edukacji, biznesu i trwałej zmiany.

Uważam, że w każdym drzemie ogromny potencjał. Pracując z ludźmi potrafię zwiększyć w bardzo krótkim czasie ich sukces w rzeczywistym świecie. Podczas treningów i konsultacji instynktownie znajduję sposoby, by stworzyć atmosferę przynależności i akceptacji. Mam wpływ na bieg zdarzeń i zmieniam słowa w czyny aktywując osoby i procesy. Preferuję życie w „TU i TERAZ”.

Posiadam praktyczne doświadczenie w pracy z ludźmi. Zawodowo używam Mocnych Stron doradzając przedsiębiorcom. Potrafię wydobyć z nich, to co najmocniejsze i przekuć naturalne zasoby w realne zyski.

Michał-Wolak

Michał Wolak

Trener biznesowy, coach, specjalista Lean Management.

Od 13 lat jestem trenerem, od 9 lat coachem, a od 8 lat usprawniam i wdrażam Lean Management w polskich firmach.

W trakcie pracy w dużej międzynarodowej korporacji spotkałem się z tematem ciągłego podnoszenia jakości i efektywności, utrzymującego konkurencyjność firmy na rynku i zrozumiałem, że w wielu polskich firmach brakuje takiego podejścia. Chcąc zapełnić tę lukę, postanowiłem wdrażać Lean w przedsiębiorstwach i pomagać im stać się bardziej nowoczesnymi, efektywnymi i sprawniej zarządzanymi.

Klienci dla których pracowałem to m.in. Lufthansa Global Business Services, KGHM, PZU, Raben Transport, Rothlehner Podnośniki Ruchome, Eurowafel. W 2017 r. ukazała się pierwsza książka mojego autorstwa – „Office Samurai. Lean w biurze”.