O składnikach sukcesu
Bycie skutecznym - GM
14 listopada 2016 - 15:31, by

Czegokolwiek w życiu nie zrobisz, na Twój sukces złoży się wiele rzeczy.

Jeśli chcesz np. jechać na wakacje, nie wystarczy, że miejsce będzie odpowiednie. Właściwy musi być również czas, towarzystwo, warunki pogodowe, cena wyjazdu itd. Jeśli chcesz stworzyć udany związek, to ilość tych większych lub mniejszych rzeczy będzie jeszcze większa. Rolę odegra dopasowanie biologiczne (tak tak, ta cała chemia!), osobiste preferencje, poziom świadomości Was obojga, Wasze uwarunkowania społeczne, ekonomia, przyzwyczajenia, nawyki itd.

W biznesie tak jak w życiu. Nie wystarczy na przykład mieć tylko dobry pomysł. Wiele pomysłów w tym właśnie momencie rodzi się i umiera w głowach milionów ludzi na całym świecie. Nigdy się nie zmaterializują. Dobry pomysł może być realizowany w fatalny sposób i przepaść w tłumie innych, nie tyle lepszych, co lepiej zareklamowanych i sprzedanych światu. Można zaprzepaścić szanse na etapie spraw formalnych i urzędowych, nie umieć zbudować odpowiednich relacji z innymi ludźmi, położyć całe przedsięwzięcie na poziomie finansowym.

Ważne, abyś zdawał lub zdawała sobie sprawę z tego, że cokolwiek nie postanowisz, będzie to wymagało mniejszej lub większej ilości dobrych składników. Znaczną część z nich będzie WIEDZĄ na dany temat. Dlatego przystępując do jakiegoś projektu, czy to biznesowego, czy prywatnego, zaczerpnij informacji. Nie bój się dowiadywać, dociekać, pytać, szkolić. Czytaj fachowe książki i proś o porady tych, którzy osiągnęli to, czego i Ty pragniesz.

Powodzenia we wszelkich przedsięwzięciach!

Paweł Zyguła