Pierwszy krok
Pierwszy krok - GM
21 października 2015 - 10:54, by

Pierwszy, zasadniczy krok robisz zawsze w swojej głowie. To tam znajduje się największy opór stojący na przeszkodzie zmiany. Kiedy zapada Twoja świadoma decyzja, możesz przemóc swój lęk, wyjść ze swojej bezpiecznej, wygrzanej, ale często solidnie zatęchłej strefy bezpieczeństwa i poszerzyć swój świat.

Czasami taka „cela umysłu” w której od dawna siedzisz, wydaje się sprawdzonym, bezpiecznym miejscem. Pilnują jej wierni strażnicy – Twoje przekonania. Stoją na straży Twojego świata i podpowiadają: „lepszy znany diabeł niż anioł nieznany”, poddają w wątpliwości: „a jeśli się nie uda?”, „to może być niebezpieczne!”, „po co Ci to”. Tak, to takie głosiki w Twojej głowie, nie pozwalające dokonać zmiany, zrobić kroku, od którego zależy Twoje piękniejsze życie.

Twoja przyszłość jest skutkiem wielu Twoich kroków. Jest również efektem ich braku! Otaczający Cię świat, to również pierwsze kroki i działanie kogoś innego. Na przykład ciepła woda w Twoim kranie to owoc czyjegoś pragnienia, wizji, marzenia i kroku który wykonał aby go zrealizować.

Nie potrzeba wcale pola bitwy, aby wykazać się odwagą. Często zmiana w Twoim życiu, wymaga jej najwięcej. Odszukaj ją w swoim sercu i nie obawiaj się opuszczenia celi umysłu. Ruch i zmiana to manifestacja życia.

Owocnego dnia!

Paweł Zyguła