Porażka? Nie, jeśli się nie poddasz!
Porażka - GM
26 kwietnia 2016 - 10:22, by

Twoje życie, a co za tym idzie również Twoja przedsiębiorczość i kreatywność, to zawsze zawiły proces. To zupełnie normalne, że próbujesz i eksperymentujesz, planujesz i zmieniasz plany. Możesz również błądzić oraz doświadczać  porażek. Przecież nigdy nie było próby generalnej dokładnie tego, co właśnie spotyka Cię na Twojej drodze.

Porażki nie omijają nikogo. Doświadczają ich amatorzy i zawodowcy, ludzie nieprzygotowani do prowadzenia biznesu i tacy, którzy przygotowywali się długo i skrupulatnie. Drogi życiowe i kariery osób z okładek prestiżowych magazynów również naznaczone są porażkami, tylko często zwyczajnie skrywanymi.

Twój umysł posiada ciekawą właściwość, którą można uprościć do stwierdzenia: „istnieje tylko to, co widzisz”. Zatem widzisz czyjeś pasma sukcesów, kryształową karierę i zaczynasz porównywać to wszystko ze swoimi osiągnięciami, swoim życiem. Często nie zdajesz sobie sprawy z tego, ile szarych a nawet czarnych odcieni z pozornie barwnego i lśniącego życia ludzi sukcesu, jest ukryte przed Twoim wzrokiem. Ile razy ktoś musiał „zaliczyć glebę” i jak ciężko pracował, aby wreszcie sprawy zaczęły iść po jego myśli.

Porażki to część procesu prowadzącego do realizacji Twoich celów. Uczą Cię, motywują, są katalizatorem zmian. Im prędzej zaakceptujesz je jako normalność, tym łatwiej będzie Ci je znosić. Przestaną być czymś, co może Cię zatrzymać i zawrócić z drogi. Staną się oswojone, a z czasem możesz nawet odkryć, że pracują na Twoją korzyść.

Życzę Ci udanego dnia i ogromu wewnętrznej mocy w pokonywaniu nawet najbardziej trudnych przeszkód.

Paweł Zyguła