Wewnętrzna przemiana
Zmiana siebie - GM
25 marca 2015 - 22:06, by

Wewnętrzna przemiana stanowi sama w sobie drogę naszego życia. To bardzo piękny, choć często trudny proces. Życie to nasza kuźnia, w której kształtujemy się ciągle od nowa. Ten proces przypomina przekuwanie żelaza, które trzeba najpierw rozpalić, aby można było nadać mu nowy kształt.

Już wydaje Ci się, że nic z Ciebie nie będzie i że to koniec? Już inni także położyli na Tobie „lagę”? Twoje życie jest zmarnowane? Nic bardziej mylnego bo, to samo sedno Twojego życia, można powiedzieć, że przechodzisz przez igielne ucho istnienia. To początek wznoszenia się od nowa.

Nie sztuką jest żyć lekko i przyjemnie, sztuką jest dotknąć dna i się z niego odbić. Mam wiele szacunku do tych, którzy „upadli”. Szczerze ich podziwiam, bo oni mają szansę na potężny wzrost świadomości. Jeśli w Twoim życiu również zachodzi taka przemiana, nie poddawaj się! Być może właśnie docierasz do samego sedna Twojego życia. Droga bolesna i trudna, ale bardzo ambitna. Droga dla odważnych.

Jeśli brakuje Ci już tchu i wydaje Ci się, że samotnie nie dasz rady, rozejrzyj się dokoła. Być może Twoje ego, które w lęku trzymało Cię do tej pory na starych, pokrzywionych, ale „sprawdzonych” torach w końcu „puści” zrezygnowane i pozwoli na diametralne zmiany. Są inni, którzy mogę wziąć Cię za rękę i potowarzyszyć Ci do chwili, kiedy ponownie nie poczujesz wewnętrznej mocy.

Na drodze życia zdarzają się absolutnie wszystkie cuda, łącznie z największym z nich. Cudem przemiany naszej świadomości.

Dnia pełnego szacunku do siebie i innych.

Paweł Zyguła