Wspaniały rekord!
Nowy obraz
2 czerwca 2017 - 11:42, by

Mamy nowy rekord świata w czasie zdobycia Korony Ziemi, czyli najwyższych szczytów wszystkich kontynentów! Dokonał tego Polak w wieku 54 lat, Pan Janusz Kochański. Zdobycie Korony Ziemi (z Mount Everest włącznie) zajęło mu 126 dni.

Czy usłyszycie o tym w Wiadomościach? Niestety nie… Dowiedziałem się o tym przypadkowo, ponieważ żona Pana Janusza jest moją dobrą znajomą i uczestniczką warsztatów rozwojowych, organizowanych przez Golden Mean.

Ta informacja jest szczególnie ciekawa dlatego, ponieważ Pan Janusz już w zeszłym roku zdobył Koronę Ziemi i wtedy pobił rekord Polski. W tym roku postanowił poprawić go na rekord świata! Myślicie zapewne, że to urodzony, wytrawny Himalaista? Nic podobnego! Wspinaczką górską zajął się dopiero 3 lata temu.

Pan Janusz jest przykładem człowieka o ogromnej determinacji i sile woli – co sobie postanowi, to zrealizuje.

Zatem jeśli nie możesz się zabrać za prostą rzecz typu umycie naczyń czy wykonanie 3 telefonów, pomyśl, że są w Twoim kraju ludzie, którzy w wieku 54 lat biją rekordy świata i zdobywają najwyższe szczyty, bo tak po prostu postanowili. To siła woli i determinacja decyduje, gdzie będziesz za miesiąc, rok, czy 10 lat.

Panie Januszu, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w osiąganiu swoich celów.

Bierzcie przykład, bo warto!

Fantastycznego dnia,

Paweł Zyguła wraz z zespołem Golden Mean